1 5 2
prezident rada kmu Державна міграційна служба України ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ Міністерство юстиції України oda_mykolaiv gorsovet Єдиний державний веб-портал відкритих даних Корабельний район nalogovay
Військовий обов’язок

08 листопада проведено брифінг


08 листопада військовим комісаром Заводського району м. Миколаєва підполковником Євгеном Лопатіним спільно з представниками адміністрації Заводського району проведено брифінг, за участю ЗМІ, для громадськості з метою інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо реформування військового комісаріату.

 

Питання, які були розглянуті у ході брифінгу:

 - шляхи проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо висвітлення заходів з питань реформування військового комісаріату;

- завдання, які стоять перед військовими комісаріатами області під час переходу на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

 

На Миколаївщині успішно тривають системні та комплексні заходи ....

Перспективна модель створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки....

Інформація щодо  проведення експерименту по утворенню територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі Чернігівського обласного військового комісаріату...​

комісаріат запрошує на військову службу за контрактом


Заводський районний військовий комісаріат запрошує на військову службу за контрактом.

 

79 окрема десантно-штурмова бригада продовжує комплектування підрозділів особовим складом і запрошує бажаючих проходити військову службу за контрактом.

ДОВІДКОВО

 

          Основними вимогами, які висуваються до кандидатів:

· бажання служити в десантно-штурмових військах;

· стан здоров’я та придатності до військової служби за медичними показниками;

· фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на службу в десантно-штурмових військах;

· загальноосвітній рівень;

· мотивація до військової служби в десантно-штурмових військах;
· рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

          Грошове забезпечення:

- військовослужбовці за контрактом отримують оплату в розмірі від
9 000 грн. в залежності від займаної посади та звання;

- при підписанні контракту військовослужбовець отримує разову грошову допомогу в розмірі від 11 000 грн.

          Раз на рік надається:

- матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;

- грошова допомога на оздоровлення;

- підйомна допомога при переїзді як військовослужбовця, так і його родини.

 

 

ЗА БІЛЬШ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ЗА ТЕЛЕФОНОМ:

(0512) 36-13-77; (093) 022-16-11;

Що потрібно знати про строкову військову службу?


 

Відповідно до чинного законодавства України та Указу Президента України, призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким  до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного граничного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

З 18 років призовник зобов’язаний з’явитися до військкомату для визначення його відношення до військової служби, але, акцентуємо Вашу увагу, відправці для проходження строкової військової служби до військових частин підлягають юнаки, яким виповнилося 20 років. До речі, вісімнадцяти річні юнаки мають право за власним бажанням та за власноручно написаною заявою бути призваними на службу.

На сьогоднішній день терміни проходження строкової військової служби складають 18 місяців, а для призовників, маючих вищу освіту (спеціаліст або магістр) - 12 місяців.

Ст. 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» визначено питання матеріального забезпечення громадян України у зв’язку з призовом на військову службу. Ч.1 цієї статті передбачено, громадянам України, які призиваються на строкову військову службу виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Кожний юнак призовного віку повинен чітко усвідомити та розуміти свій обов’язок до проходження строкової служби, відповідальність за ухилення від проходження строкової військової служби.

Крім того, інформуємо, що відповідно до п.8 ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані з’явитися в пункт і в строк, визначені в повістці.

У разі якщо за будь-яких обставин повіcтка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з початку відповідного чергового призову.

Призовників, які ухиляються від виконання військового обов'язку, рішенням районної призовної комісії буде оголошено у розшук, відносно них будуть застосовані заходи затримання та доставки до військового комісаріату, притягнення до відповідальності, встановленої законом.

Нагадую, що умисна втеча від військової служби карається жорстоко, злісних порушників чекає кримінальна відповідальність та в’язниця терміном до трьох років.

Разом з тим акцентуємо увагу і підкреслюємо, що відповідні органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, зобов'язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районний військовий комісаріат про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов'язаних.

Кожен громадянин України призовного віку повинен розуміти і дотримуватися вимог чинного законодавства України – для отримання права на звільнення від призову або надання відстрочки від призову він повинен надати до військового комісаріату для прийняття рішення призовною комісією належним чином оформлені документи, які засвідчують його право на надання відстрочки чи то звільнення від призову на строкову військову службу.

Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районний військовий комісаріат документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.

Строкова служба - обов’язок та перспективна можливість кожного громадянина України!


 

 В усі віки найбільшою честю та обов’язком для кожного чоловіка був захист своєї землі.  І  коли підростаюче покоління свідомо обирає  шлях служіння Батьківщині, то душа кожного громадянина переповнюється гордістю, повагою та теплом. 

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Кожен чоловік - це, в першу чергу, захисник, а завдання строкової служби - навчити юнаків захищати свою Батьківщину.

Військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

 

Хто підлягає призову до ЗСУ та інших військових формувань в 2018 році?

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

 

Який термін служби в ЗСУ та інших військових формуваннях?

 

Згідно зі ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу» термін служби в армії становить:

 • 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

 • 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

 •  

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2018 році?

Як і раніше, в 2018 році в Україні буде проведено дві призовні кампанії в армію — весняна та осіння. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Так, на 2018 рік встановлено такі дати:

 • з 1 квітня по 31 травня 2018 року — весняний призов до ЗСУ, інших військових формувань;

 • з 1 жовтня по 30 листопада — осінній призов до ЗСУ, інших військових формувань.

 

Що робити, якщо принесли повістку?

Як тільки Указом Президента України  оголошено про початок нового призову до ЗСУ та інших військових формувань, призовники зобов’язані  протягом 10 днів прибути у військовий комісаріат, навіть якщо вони не отримали повістку з військкомату. Якщо ж призовник отримав повістку, то він зобов’язаний прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому наголошуємо, що  в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. А оголошення у засобах масової інформації є одним із видів оповіщення призовників про початок призову на строкову військову службу.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії, згідно з постановою КМУ №673.

 

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в  ЗСУ та інших військових формуваннях?

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

 • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину

 • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій

 • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї

 • педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські, резервісти і т.д.

Повний перелік підстав відстрочки від призову на строкову військову службу містить ст.30 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу».

Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

 • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби

 • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу)

 • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах

 • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого і другого контрактів

 • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу

 • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання

 • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних

 

Яка відповідальність за ухилення від призову до ЗСУ та інших військових формувань?

 • В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу — адміністративна і кримінальна. Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені КУпАП.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

 

Державні гарантії та належні умови для громадян України призваних на строкову службу.

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

 • Їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. гривень);

 • Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням, військовою формою одягу та безкоштовним медичним забезпеченням.

 • Виплачується щомісяця 350 – 600 грн. (від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.

 • при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від2 800 – до 4 800 грн. залежно від військового звання і посади). 

Довідково. Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 3 800 – до 7 200 грн.)

 • надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад (проїзд оплачується);

 • час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи;

 • зберігається робоче місце та середній заробіток;

 • зберігаються жилі приміщення, які займали військовослужбовці строкової військової служби до призов. Не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

 • після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:

середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);

у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.

Хотілося б ще раз наголосити на тому, що всі призовники строкової служби будуть направлені у військові частини нашого регіону та звільняються від проходження служби в АТО і будуть проходити службу за постійним місцем дислокації військових частин.

ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ!


 

 

ЗАХИСТИ СВОЇХ!

 

ПІДПИСУЙ КОНТРАКТ

ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ!

 

Пільги та гарантії для військовослужбовців за контрактом:

 • Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.
 • Отримання житла за рахунок держави.
 • Щорічна основна відпустка із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
 • Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
 • Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах МО України (один раз на рік).
 • Отримання освіти у вищих навчальних закладах  без відриву від проходження військової служби.
 • Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо на день звільнення зі служби вислуга 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.
 • За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом на особливий період, зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності.

 

Вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом:

 • Грошове забезпечення:  рядовий склад – від 7000 грн., сержантський, старшинський – від 7500 грн., офіцерський склад - від 9000 грн.
 • Граничний вік прийому на військову службу за контрактом:

Чоловіки: . Жінки: .

 • Необхідна освіта: починаючи з неповної середньої.

 

Запрошуємо до Заводського РВК!

За адресою: вул. Пушкінська, 69-А.

Телефон для довідок: 47-45-59


ПОШУК НА САЙТІ

© Адміністрація Заводського району. Изготовление сайтов и продвижение ADS group